Turecká riviéra

Poloha

Tureckou riviéru najdete na pobřeží Středozemního moře, konkrétně na jihu země mezi městy Antalya a Alanya. Pohlížíme-li na Tureckou riviéru v širším slova smyslu, pak zasahuje ještě za Antalyi více na západ, takže do ní počítáme i další letoviska, např. Kemer, Finike, ale často právě i Antalyu.


Turecko zájezdy

Ubytování a hotely

Turecká riviéra je turisty velmi oblíbenou destinací a oblast se tomuto jevu samozřejmě přizpůsobuje, takže v minulosti zde vyrostlo mnoho luxusních hotelů. Najdete tu však i levnější možnosti ubytování. Z konkrétních pěti-hvězdičkových hotelů si uveďme tyto: Stella Beach, Incekum Beach Resort, Papillon Belvil, Arycanda, Meryan, Club Turan Prince, Joy Kimeros Club Room...O jednu hvězdičku méně mají hotely Merlin Beach, Rheme Beach, Kamelya, Kleopatra Beach, Club Gardenia Beach, Anitas Beach…Tři hvězdičky mají Monte Carlo, Glaros, Savk, Vesta Hotel.

Moře a pláže

Turecká riviéra vám nabízí celou řadu rozsáhlých a prostorných pláží, které jsou většinou písčité či oblázkové. Celková jejich délka je 300 kilometrů. Pláže se táhnou podél pohoří Taurus, které dosahuje nadmořské výšky 3 000 metrů. Oceníte také široké možnosti pro vodní sporty, např. jízdu na nafukovacích gumách, vodní skútr, vodní lyže, paragliding. I samotné koupání v moři bude pro vás velmi příjemné. Moře je totiž čisté a azurově modré. Je tu většinou pozvolný vstup do moře.

Zajímavá místa

Turecká riviéra je sama o sobě velmi zajímavou oblastí, ve kterém vás jistě okouzlí kontrast moderních staveb na jedné straně a středověkých hradeb na straně druhé. Najdete tu řadu antických památek a celá riviéra má zvláštní atmosféru s nádechem orientu. Nebaví-li vás setrvávat na jednom místě, navštivte některé z historických měst či městeček. V oblasti Turecké riviéry jich je dost. Ihned podle památek poznáte, že jde o islámsky založenou zemi. Je tu poměrně hodně mešit.


Doporučujeme navštívit také Egypt dovolená, Egypt dovolená. Řecko dovolená a Dovolená v Turecku Exotické Thajsko dovolená je sice dražší, ale dovolená je tam k nezaplacení. Nádherná Itálie dovolená je jako zrozená pro dovolenou. Další možností jsou nádherné Maledivy dovolená. Předpověď počasí Turecko na 5 dní a aktuální stav počasí.