Turecká kuchyně

Tureckou kuchyni si nenechte ujít. Je vynikající a patří mezi nejlepší na světě. Jídla jsou velmi rozmanitá. V jednotlivých oblastech Turecka se kuchyně trochu liší podle toho, jaká země ji ovlivňuje. Na východě tu je vliv středomořské kuchyně, na severu narazíte na ruský vliv a jih je zasažen arabskou kuchyní.


Turecko zájezdy


Z konkrétních pokrmů je oblíbený především kebab, který známe i u nás. Není však na pravý turecký kebab. Z dalších jídel je oblíbené mleté maso zabalené ve vinných listech. Ochutnejte také slané palačinky golzleme. Pochutnáte si na nich. Jejich náplň je různá. Určitě si vyberete. Proslulé jsou také turecké sladkosti. Zákusky tu jsou malé, ale věřte, že postačí. Jsou totiž mnohem sladší než ty naše. Ochutnejte např. sladké nudle posypané pistáciemi, chalvu (sezamová pasta).


V horkém dnu si tu určitě dopřejte zeleninové saláty. Jsou vždy čerstvé a oceníte i fakt, že jejich chuť není přebitá zálivkou.


Doporučujeme navštívit také Egypt dovolená, Egypt dovolená. Řecko dovolená a Dovolená v Turecku Exotické Thajsko dovolená je sice dražší, ale dovolená je tam k nezaplacení. Nádherná Itálie dovolená je jako zrozená pro dovolenou. Další možností jsou nádherné Maledivy dovolená. Předpověď počasí Turecko na 5 dní a aktuální stav počasí.