Lidé a zvyky

Lidé jsou tu nábožensky založení, 99% obyvatel vyznávají islám. Připravte se tedy na to, že se tu dodržují islámské tradice. V Turecku je kromě Turků mnoho menšin, např. bulharské enklávy, Kurdi.


Turecko zájezdy


Budete-li v Turecku trávit svou dovolenou, nejčastěji se setkáte s personálem hotelu či s obchodníky. Personál je milý a ochotný a pravděpodobně v komunikaci s ním nenastanou žádné problémy. Zdejší obchodníci jsou různí. Mnozí se vám budou snažit vnutit své výrobky za každou cenu. Někteří dokáží být i hodně drzí. Pokud nechcete nic koupit, klidně je ignorujte a pokračujte ve své cestě.


Turistky pravděpodobně narazí na nějakého ctitele, který se je bude pokoušet pozvat na čaj či na výlet vozem. Klidně vám dají tuto nabídku, i když vás vidí poprvé, a to jen jak prochází kolem nich na ulici. I tady poděkujte a odmítněte, tedy samozřejmě pokud nemáte zájem. Otravní mohou být i naháněči, kteří vám budou vnucovat návštěvu hospody, památky atd. Pravděpodobně vás tady také čeká setkání se žebráky.


Doporučujeme navštívit také Egypt dovolená, Egypt dovolená. Řecko dovolená a Dovolená v Turecku Exotické Thajsko dovolená je sice dražší, ale dovolená je tam k nezaplacení. Nádherná Itálie dovolená je jako zrozená pro dovolenou. Další možností jsou nádherné Maledivy dovolená. Předpověď počasí Turecko na 5 dní a aktuální stav počasí.