Egejská riviéra

Poloha

Egejská riviéra je skutečná nádherným místem, které najdete v jihozápadním cípu Turecka na rozhraní Egejského a Středozemního moře. Jde o poměrně mladé turistické středisko, které sousedí s řeckými ostrovy. I malá zastávka na nich může být příjemným zpestřením vaší dovolené.


Turecko zájezdy

Ubytování a hotely

Egejská oblast vám nabízí četné možnosti ubytování. Vyberte si hotel podle svých představ a podle toho, kolik do ubytování chcete investovat. Výběr je skutečně velký. A kde se konkrétně ubytovat? Pěti-hvězdičkovými hotely jsou Yelken či Club Belcekiz. Čtyři hvězdičky mají hotely Etap Altinel, Mersin, Aqua Fantasy Resort, Mersoy Exclusive, Iris… Tři hvězdičky očekávejte od hotelů Remer, Sky Sea, Bezay, Seketur.

Moře a pláže

Věřte, že zdejší pláže vás skutečně učarují, především četné zátoky jsou nádherné. Pláže se liší od zbylých v Turecku. Jsou obklopené mnohou zelení a horskými masívy. Nejznámější a nejkrásnější pláž najdete v letovisku Ölüdeniz. Pláž se nachází v azurové laguně a má tvar jazyka. Pláže jsou písčité či oblázkové. Oceníte také jejich čistotu. Zdejší moře si zamilujete na první pohled. Je průzračně azurové a koupání v něm je velmi příjemné.

Zajímavá místa

Nebaví-li vás už relaxovat na pláži, vydejte se za památkami, kterých je tu dost, především antických. Zajímavostí je, že je zde více řeckých památek než v samotném Řecku. Z těch nejznámějších si jmenujeme Tróju, která na vás dýchne antikou. Zajímavým městem je také Bordum (v antických dobách známé jako Halikarnassos). Dalšími městy, které stojí za návštěvu, jsou Pergamom, Efes se svou Clesovou knihovnou tvořící dominantu města, rybářské městečko Kusadaki,... Nenechte si také ujít návštěvu skalních hrobek v Tlosu. Zajímavá je rovněž bílá skála Pamukkale. Zde vyvěrají horké prameny, které vytváří úžasné přírodní scenérie.


Doporučujeme navštívit také Egypt dovolená, Egypt dovolená. Řecko dovolená a Dovolená v Turecku Exotické Thajsko dovolená je sice dražší, ale dovolená je tam k nezaplacení. Nádherná Itálie dovolená je jako zrozená pro dovolenou. Další možností jsou nádherné Maledivy dovolená. Předpověď počasí Turecko na 5 dní a aktuální stav počasí.