Antalya

Poloha

Antalya představuje velké turecké město. Nachází se na pobřeží Středozemního moře, konkrétně blízko oblasti Turecká riviéra. Někdy bývá Antalya brána za její součást. Město představuje centrum a sídlo stejnojmenné provincie. V dnešní době je letovisko Antalya velmi navštěvované.


Turecko zájezdy

Ubytování a hotely

Letovisko Antalya vám nabízí celou řadu možností ubytování od prostých penzionů až po ty nejluxusnější hotely. Jsou tu zhruba čtyři možnosti, kde se lze ubytovat. První možností jsou hotelové komplexy u západní pláže nedaleko centra Antalye. Další možností je hotelový komplex v oblasti Lara (východně od města). Penziony pro změnu najdete ve Starém městě a v Novém městě na vás rovněž čekají penziony a menší hotely. Z těch lepších (pěti-hvězdičkových) hotelů si uveďme alespoň některé: Lamer Delta, Limak Lapra, La Phetos, Kerwansaray Lara, Ic Green Palace, Delphin Diva.

Moře a pláže

Moře je tu krásně čisté a většinou dost teplé, takže pokud jste zimomřivý, zde vám zima nebude. Pláže jsou většinou písečné a je jich tu několik. Nejoblíbenějšími jsou Konyaalti a Lara. Pláž Konyaalti najdete na západě. Zamiřte sem, především pokud vás lákají vodní sporty. Východní pláž Laru oceňují ti, kteří chtějí utéci velkém davu lidí, který bohužel na pláži Konyaalti je.

Zajímavá místa

Ve městě i v okolí si můžete prohlédnout řadu památek a zajímavých míst. Zamiřte například do Kaleici (Starý přístav). Zdejší Staré město bylo postavené ještě v řeckých dobách. Ve významných budovách jsou také prvky byzantského a římanského vlivu. Z dalších významných míst Antalyi si jmenujme Park Karaalioglu, Flétnový minaret (Yivli Minare), Useknutý minaret (Kesik Minare) a Hadriánovu bránu (Üçkapılar). I okolí města je velmi zajímavé. Za pozornost stojí Národní park Termessos s ruinami starověkého města a Národní park Olimpos, který se táhne až k dalšímu letovisku. Nedalekým parkem je také Köprülü, ve které si můžete užít raftingu.


Doporučujeme navštívit také Egypt dovolená, Egypt dovolená. Řecko dovolená a Dovolená v Turecku Exotické Thajsko dovolená je sice dražší, ale dovolená je tam k nezaplacení. Nádherná Itálie dovolená je jako zrozená pro dovolenou. Další možností jsou nádherné Maledivy dovolená. Předpověď počasí Turecko na 5 dní a aktuální stav počasí.