Alanya

Poloha

Letovisko Alanya leží u Středozemního moře. Rozkládá se nedaleko většího letoviska, kterým je Antalye. Samotná Alanya je středně velkým městem, které se nachází na nejvýchodnějším cípu Turecké riviéry.


Turecko zájezdy

Ubytování a hotely

V tomto letovisku najdete mnoho možností ubytování. Mimo sezónu tu seženete ubytování v hotelu za velmi příznivou cenu. Je tu totiž velká konkurence. Představujete-li si bydlení přímo na pláži, bude to trochu problém. Takových hotelů je tu málo. Oceníte však, že většina hotelů je velmi moderní a ubytování v nich je příjemné. Z konkrétních hotelů si jmenujme např. čtyř-hvězdičkový Hotel Club Dzalya, pěti-hvězdičkový Hotel Delphine Botanik, pěti-hvězdičkový Hotel Delphine Delue, tří-hvězdičkový Hotel Eftalia Aytur, čtyř-hvězdičkový Hotel Eftalia Resort, pěti-hvězdičkový Hotel Eftalia Village, pěti-hvězdičkový Hotel Grenada Luxory Resort. Kromě hotelů je tu i možnost ubytování v bungalovech.

Moře a pláže

V Antalyi oceníte čistotu moře. Jen si dejte pozor na vlny, které se občas objevují. I dobrému plavci mohou způsobit problémy. Pokud jste neplavcem nebo máte-li s sebou malé děti, dejte si také pozor na rychle svažující se vstup do moře. Pláže jsou v tomto středisku rozsáhlé, prostorné a většinou písčité či oblázkové. Pěknou pláží je především Kleopatřina pláž.

Zajímavá místa

Alanya má bohatou historii a zároveň také mnohé památky. Významná je především osmiboká Kyzylkule (Červená věž) a zdejší hrad, jehož hradby jsou dlouhé 6,5 km. Omrzí-li vás moře a lenošivá dovolená, můžete se také vydat do jeskyně Damlatas, která se nachází hned pod hradem. Klima jeskyně má blahodárný vliv na astma. Určitě si také prohlédněte zajímavý přístav. Pěkná místa a památky najdete i v okolí letoviska. Prohlédněte si především amfiteátr v Aspendu. Také je tu národní park Köprülü s nádherným kaňonem. Můžete zde zkusit rafting. Pokud navštívíte Side, uděláte si malý průzkum zpět do období antiky.


Doporučujeme navštívit také Egypt dovolená, Egypt dovolená. Řecko dovolená a Dovolená v Turecku Exotické Thajsko dovolená je sice dražší, ale dovolená je tam k nezaplacení. Nádherná Itálie dovolená je jako zrozená pro dovolenou. Další možností jsou nádherné Maledivy dovolená. Předpověď počasí Turecko na 5 dní a aktuální stav počasí.